52. tekmovanje mladih glasbenikov RS – TEMSIG 2023

Termin tekmovanja: 27. 2.–15. 3. 2023 Kraji tekmovanja: glasbene šole v okolici Ljubljane in Zasavja ter Akademija za glasbo v Ljubljani

Na podlagi 10. člena Pravil tekmovanj mladih slovenskih glasbenikov in baletnih plesalcev, v povezavi s Pravilnikom o sofinanciranju šolskih tekmovanj (Uradni list RS, št. 74/2021) in sklepom 10/39-2022 članstva Zveze slovenskih glasbenih šol, Komisija za glasbena in baletna tekmovanja (Komisija TEMSIG) in Zveza slovenskih glasbenih šol (ZSGŠ) razpisujeta 52. tekmovanje mladih glasbenikov Republike Slovenije

Tekmovanje je razpisano za naslednje tekmovalne discipline:
TROBENTA, ROG, POZAVNA, TUBA, EVFONIJ, TOLKALA, HARMONIKA, TAMBURICA, KITARSKI DUO, KLAVIRSKI DUO, KOMORNE SKUPINE Z GODALI IN KLAVIRJEM ter JAZZ SOLO.

Tekmovanje bo potekalo med 27. 2.–17. 3. 2023 na glasbenih šolah okolice Ljubljane in Zasavja ter v Ljubljani.

Zaključni koncert izbranih prvonagrajencev bo 21. 3. 2023 v Ljubljani.

Prijave na razpis so odprte od 5. 12. 2022, zadnji in dokončni rok za prijavo (velja datum poštnega žiga) je 4. 1. 2023.

Besedilo razpisa


Propozicije

Ogledate si lahko časovnico 52. tekmovanja TEMSIG po disciplinah.

Časovnica tekmovanja

Časovnica je bila posodobljena 31. 1. 2023!

Na tem mestu si lahko ogledate termine akustičnih vaj na prizoriščih 52. tekmovanja TEMSIG. Za možnost preizkusa se je potrebno najaviti na navedene kontakte. 

Akustične vaje

TAMBURICA

I. a kategorija  rezultatiposebna priznanja

I. c kategorija  rezultatiposebna priznanja

 

KLAVIRSKI DUO

I. a kategorija – rezultatiposebna priznanja

I. b kategorija  rezultatiposebna priznanja

II. kategorija – rezultati 1. etaperezultati 2. etape

III. kategorija – rezultati 1. etaperezultati 2. etape, posebna priznanja

 

JAZZ SOLO

I. kategorija  rezultatiposebna priznanja

II. a kategorija – rezultati 1. etaperezultati 2. etape, posebna priznanja

II. b kategorija rezultati 1. etape, rezultati 2. etape , posebna priznanja  

III. a kategorija  rezultati 1. etape, rezultati 2. etape, posebna priznanja

III. b kategorija rezultati 1. etape, rezultati 2. etape  

 

TOLKALA

I. a kategorija  rezultatiposebna priznanja

I. b kategorija  rezultatiposebna priznanja

I. c kategorija  rezultati 

II. a kategorija – rezultati 1. etaperezultati 2. etape 

II. b kategorija rezultati 1. etape, rezultati 2. etapeposebna priznanja  

III. a kategorija rezultati 1. etape, rezultati 2. etape  

III. b kategorija – rezultati 1. etaperezultati 2. etape, posebna priznanja  

 

ROG

I. a kategorija  rezultati

I. b kategorija rezultati, posebna priznanja  

I. c kategorija rezultati, posebna priznanja 

II. a kategorija – rezultati 1. etape, rezultati 2. etape

II. b kategorija  rezultati 1. etape, rezultati 2. etape, posebna priznanja

III. a kategorija  rezultati 1. etape, rezultati 2. etape, posebna priznanja 

III. b kategorija – rezultati 1. etape, rezultati 2. etape 

 

TROBENTA

I. a kategorija rezultati 

I. b kategorija  rezultatiposebna priznanja

I. c kategorija rezultati, posebna priznanja  

II. a kategorija rezultati 1. etaperezultati 2. etape

II. b kategorija  rezultati 1. etape, rezultati 2. etape

III. a kategorija rezultati 1. etape

 

KITARSKI DUO

I. a kategorija rezultati, posebna priznanja  

I. b kategorija rezultati, posebna priznanja 

II. kategorija rezultati 1. etape, rezultati 2. etape, posebna priznanja   

III. kategorija rezultati 1. etape, rezultati 2. etape, posebna priznanja  

 

HARMONIKA

I. a kategorija rezultati, posebna priznanja 

I. b kategorija  rezultati, posebna priznanja 

I. c kategorija rezultati, posebna priznanja  

II. a kategorija rezultati 1. etape, rezultati 2. etape, posebna priznanja   

II. b kategorija rezultati 1. etape, rezultati 2. etape, posebna priznanja 

III. a kategorija rezultati 1. etaperezultati 2. etapeposebna priznanja 

III. b kategorija   rezultati 1. etaperezultati 2. etapeposebna priznanja

 

EVFONIJ

I. a kategorija  rezultati, posebna priznanja 

I. b kategorija  rezultatiposebna priznanja

I. c kategorija rezultati, posebna priznanja  

II. a kategorija rezultati 1. etape, rezultati 2. etape, posebna priznanja  

II. b kategorija rezultati 1. etape, rezultati 2. etape, posebna priznanja   

III. a kategorija  rezultati 1. etape, rezultati 2. etape, posebna priznanja  

III. b kategorija  rezultati 1. etape, rezultati 2. etape, posebna priznanja  

 

POZAVNA

I. a kategorija  rezultati, posebna priznanja 

I. b kategorija  rezultatiposebna priznanja

I. c kategorija – rezultati

II. a kategorija rezultati 1. etape , rezultati 2. etape  

II. b kategorija rezultati 1. etape, rezultati 2. etape, posebna priznanja 

III. a kategorija rezultati 1. etape, rezultati 2. etape, posebna priznanja  

III. b kategorija rezultati 1. etape, rezultati 2. etape, posebna priznanja   

 

BAS POZAVNA

II. b kategorija rezultati 1. etape, rezultati 2. etape  

III. a kategorija rezultati 1. etape, rezultati 2. etape  

 

KOMORNE SKUPINE Z GODALI IN S KLAVIRJEM

I. a kategorija rezultati

I. b kategorija  rezultati, posebna priznanja 

II. kategorija – rezultati 1. etape, rezultati 2. etape, posebna priznanja 

III. kategorija rezultati 1. etape, rezultati 2. etape, posebna priznanja 

 

TUBA

I. b kategorija – rezultati, posebna priznanja  

I. c kategorija  rezultati, posebna priznanja 

II. b kategorija rezultati 1. etape, rezultati 2. etape

III. a kategorija rezultati 1. etape, rezultati 2. etape, posebna priznanja 

Pravila tekmovanja 2023

Pravila tekmovanj mladih slovenskih glasbenikov in baletnih plesalcev so bila sprejeta 19. 1. 2023.

Prijazno vabljeni na slavnostni koncert prvonagrajencev 52. tekmovanja mladih glasbenikov Republike Slovenije TEMSIG, ki bo v torek, 21. marca 2023, ob 18. uri v dvorani Julija Betetta Akademije za glasbo Univerze v Ljubljani.

Na zaključnem koncertu bodo nastopili:

1.
I. Carič, prir. A. Pirjevec: Žuborenje
Kitarski duo Rok & Matija (I. a)
Rok Dolenšek, kitara
Matija Dover, kitara
Mentorja: Anja Pirjevec, Zdravko Rumpf
Konservatorij za glasbo in balet Maribor

2.
D. Jakšič: Trobentice
Beno Bizjak, trobenta (I. c)
Katarina Menegatti, klavir
Mentor: Emil Semec
Glasbena šola Idrija

3.
G. Ph. Telemann: Sonata v f-molu
1. Andante cantabile in 4. Vivace
Domen Lampret, evfonij (II. b)
Janja Cerjak, klavir
Mentor: Uroš Košir
I. gimnazija v Celju in Glasbena šola Celje

4.
Z. Dvoržak, prir. D. Kopri: Peppi čardaš
Aleksandra Marentič, tamburica (I. c)
Andrej Kunič, klavir
Mentor: Anton Grahek
Glasbena šola Črnomelj

5.
M. Baš: Nokturno
Manca Božičnik, rog (I. c)
Zoltan Peter, klavir
Mentor: Franc Lipovšek
Glasbena šola Sevnica

6.
N. Firšt: Ragtime za tri violine
Trio Divertimento (I. b)
Ana Krošl, violina
Ema Kramer, violina
Anamarija Prepadnik, violina
Mentorica: Alenka Firšt
Glasbena šola Celje

7.
A. Belošicki: Koncertni triptih v španskem stilu
Špela Naglič, harmonika (II. a)
Mentor: Slavko Magdić
Konservatorij za glasbo in balet Maribor

8.
R. Newton: Capriccio
Matija Jerman, tuba (II. b)
Neva Klanjšček klavir
Mentor: Rok Vilhar
Gimnazija Koper

9.
F. Poulenc: Sonata za klavir štiriročno, FP8
Duo JAnastasjaNA (II.)
Jana Stanišić, klavir
Nastasja Češnjevar Ušumović, klavir
Mentorica: Nena Rion
Gimnazija Koper

10.
P. Tovornik:  Tromboza
Fedir Sheiko, pozavna (II. b)
Nadja Rus, klavir
Mentor: Andrej Karba
Konservatorij za glasbo in balet Ljubljana

11.
J. Psathas: One Study One Summary, Etude
Enej Nik Juran, tolkala (III. a)
Mentor: Simon Klavžar
Akademija za glasbo Univerze v Ljubljani

12.
M. Lewis: How High the Moon
Manca Fekonja, jazz solo (III. a)
Peter Mandelj Mejač, kitara
Jakob Istenič, kontrabas
Aleksander Črtalič, bobni
Mentorica: Nančka Muck
Konservatorij za glasbo in balet Ljubljana

 

KONCERTNI LIST.pdf

E-prijavnica

Do E-prijavnice dostopate na naslovu: https://temsig.sloway.si ali s klikom na gumb E-prijavnica. 

Komisija za glasbena in baletna tekmovanja

  • Iztok Babnik, predsednik, Glasbena šola Koper,
  • Miha Rogina, podpredsednik, Akademija za glasbo UL,
  • Daniel Ivša, Glasbena šola Brežice,
  • Helena Valerija Krieger, Konservatorij za glasbo in balet Maribor,
  • Radmila Bikić Magdić, Glasbena šola Slovenska Bistrica,
  • Vesna Cestnik Tehovnik, Konservatorij za glasbo in balet Ljubljana,
  • Simon Mlakar, Glasbena šola Celje.
Komisija TEMSIG je stalna strokovna komisija Zveze slovenskih glasbenih šol za glasbena in baletna tekmovanja. Temeljna naloga Komisije TEMSIG je priprava in izvedba tekmovanj mladih slovenskih glasbenikov in baletnih plesalcev. Podrobnejše naloge in pristojnosti Komisije TEMSIG so opredeljene v Pravilih Zveze slovenskih glasbenih šol.

Pravila tekmovanj

Pravila tekmovanj mladih slovenskih glasbenikov in baletnih plesalcev so bila posodobljena 14. 5. 2024.


Pravila v PDF